Zmień rozmiar liter: A A A
 
 

Opiekunowie :-)


Podczas wykładów Uniwersytetu Uczniowskiego o miłą atmosferę i sprawny przebieg zajęć dbają Nasi Opiekunowie. To do nich można zgłosić się z zapytaniem o temat wykładu czy o sposób wypełniania indeksu. Czas spędzany z Młodymi Studentami we wtorkowe i środowe (późne) popołudnia jest dla nich miłą przygodą.

A oto Nasz Zespół (IV semestr): Kasia, Marta, Monika, Agnieszka i Karol

Zespół Uniwersytetu Uczniowskiego

Kasia 

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na Wydziale Studiów Edukacyjnych w Poznaniu. Obecnie moim głównym zajęciem jest koordynowanie działalności Uniwersytetu Uczniowskiego. Dodatkowo pracuję w Klubie Mamy i Malucha maMMaija, gdzie pomagam w prowadzeniu zajęć dla dzieci w wieku 2-4 "Mini Przedszkolaki".
Kontakt z dziećmi daje mi dużo radości, gdyż w ich towarzystwie przypominam sobie, że na niektóre sprawy można spojrzeć z ich perspektywy, a wtedy życie staje się „dziecinnie proste” :-)
Niezwykle interesujące jest dla mnie obserwowanie dzieci, jak z dnia na dzień stają się mądrzejsze, bystrzejsze, jak się zmieniają i z jak dużym zapałem poznają otoczenie. Jak małymi kroczkami wchodzą w świat ludzi dorosłych. Moje dwie prace dają mi możliwość pomocy małym odkrywcom w szukaniu ciekawostek i rozumieniu tego, co jest jeszcze niezrozumiałe.

Marta 

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Języków Obcych w Poznaniu w zakresie Filologii germańskiej na poziomie licencjata, a obecnie kształcę się we WSZiB na kierunku Zarządzanie.

Kontakt ze Studentami UU pozwala mi obserwować i uczyć się reakcji i zachowań dzieci w różnych sytuacjach. Wyciągane przeze mnie wnioski ustrzegą mnie przed ewentualnymi błędami, które mogłyby przydarzyć się w przyszłej pracy zawodowej jako nauczyciel.

Monika 

Mam na imię Monika i jestem studentką III roku pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Poza tym sprawuję opiekę nad 1,5 roczną dziewczynką Marysią.
Jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej, dlatego nie mam zbyt wiele wolnego czasu, który mogłabym poświęcić na swoje zainteresowania. Jeśli uda mi się wygospodarować troszkę wolnego czasu to spędzam go ze znajomymi.

Agnieszka 

Jestem studentką Obsługi Ruchu Turystycznego w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii  w Poznaniu. Na co dzień pracuje jako sekretarka w małym przedsiębiorstwie, a czas wolny spędzam przede wszystkim aktywnie wraz z przyjaciółmi. Zajęcia z młodymi studentami są dla mnie nowym doświadczeniem, pomimo, że miałam już wcześniej do czynienia z pracą z dziećmi (koordynowałam organizację i przebieg wycieczek na farmę strusi). Dzieci pokazują mi zupełnie inne, bardziej „kolorowe” spojrzenie na wiele codziennych spraw oraz tematów poruszanych podczas wykładów.

Karol 

Jestem świeżo upieczonym absolwentem Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej, który póki co wykonuje prace zlecone nie związane z zawodem.
Uczestnictwo w Uniwersytecie Uczniowskim jest dla mnie zupełnie nowym wyzwaniem i bardzo ciekawym przeżyciem, ponieważ nie miałem wcześniej do czynienia z pracą z dziećmi.
W wolnym czasie najchętniej uprawiam lub oglądam sport wraz z przyjaciółmi. Moją największą pasją jest Lech Poznań, więc jeśli któryś ze Studentów UU również interesuje się piłką nożną, chętnie wymienię informacje i doświadczenia :-)

Bartosz 

w przygotowaniu

Iwona 

Jestem studentką trzeciego roku filologii angielskiej Wyższej Szkoły Języków Obcych. Praca na Uniwersytecie Uczniowskim uczy mnie cierpliwości, komunikacji z dziećmi, a także daje mi możliwość spoglądania na świat z nieco innej perspektywy. Wszystkie zdobyte na UU doświadczenia i umiejętności są dla mnie bardzo cenne, gdyż w przyszłości chciałabym pracować jako nauczyciel języka angielskiego.

OPIEKUNOWIE Vgo SEMESTRU 

Nad piąty semestrem, który trawa od 9 lutego do 28 kwietnia, opiekę sprawują:

- w przygotowaniuMagda 

Jestem studentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na Wydziale Teologicznym w Poznaniu o specjalności dialog społeczny. Na co dzień oprócz zmagania się z ostatnim półroczem studiów i pracą magisterską, pracuję w Bibliotece Wyższej Szkoły Języków Obcych. W wolnym czasie spotykam się z przyjaciółmi, którzy to są moją największą pasją :) Poza tym czytam książki, słucham muzyki, a czasem przydaje się też dobre kino.
Studenci UU uczą mnie spoglądać na wiele rzeczy z taką dziecięca prostotą i radością, ale też uczą jak o sprawach z życia dorosłych rozmawiać z nieco mniejszymi.
I najcudowniejsze… Ich pytania :)))

Tomasz 

Studiuję na IV roku teologię - Wydział Teologii UAM. Pomału zaczynam pisać pracę magisterską:) Jestem jedynakiem.
Przede wszystkim interesuję się kulturą i polityką, no i naturalnie teologią, którą studiuję, a zatem też wiarą i Kościołem. Lubię czytać, chodzić na spacery i grać w siaty.
Cieszę się bardzo, że mogę od tego roku brać udział w projekcie Uniwersytetu Uczniowskiego.
Pozdrawiam Was serdecznie :P

Eliza 

Jestem studentką pedagogiki na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM. Czasem mi się wydaje, że sama jestem jak dziecko: posiadam ogromną wyobraźnię, śmieję się z sytuacji, w których nikt się nie śmieje ;), skupiam uwagę na rzeczach, które pozornie wydają się mało ważne. Dzięki temu znajduję wspólny język z dziećmi. Mam niestandardowe spojrzenie na świat i myślę, że maluchy lubią te cechę. Dodatkowo jestem absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych oraz Szkoły Muzycznej w Poznaniu. W pracy z dziećmi moja artystyczna dusza bardzo mi pomaga :) pozwala na swobodną pracę z nimi oraz kreatywne rozwijanie ich osobowości.

Agnieszka 

Odkąd pamiętam, zawsze nosiło mnie po świecie, bo wyznaję w życiu zasadę, że najciekawiej jest tam, gdzie mnie jeszcze nie było. Uwielbiam odkrywać, poznawać i żyć przygodą. Właśnie dlatego studia na Wydziale Turystyki i Rekreacji na poznańskim AWF-ie okazały się dla mnie idealne i pozwoliły mi w pełni rozwijać moją pasję. Obecnie, już jako absolwentka, nadal siadam z wielkim kubkiem zielonej herbaty przed otwartym atlasem świata i planuję z najmniejszymi szczegółami każdą kolejną podróż w nieznane. Mój pobyt w Polsce traktuję jako przystanek w dalszej wędrówce i wspaniały sposób na “przezimowanie”. Cóż tu dużo kryć...stęskniłam się trochę za śniegiem, a tegoroczna polska zima była wspaniała! Podobnie jak Kasia, pracuję w Klubie Mamy i Malucha “maMMaija”, gdzie mam niebywałą przyjemność współpracować z fantastycznymi małymi odkrywcami. Dzieciaki! Nawet sobie nie wyobrażacie, jak bardzo zarażacie mnie swoją spontanicznością, otwartością i wieczną ciekawością! Dziękuję Wam! A wykłady na Uniwersytecie Uczniowskim to dla mnie nie lada wyzwanie. Żebym to ja potrafiła zadawać tyle pytań, co Wy i mieć tak ogromną wyobraźnię!

Marcin 

Od października jestem studentem Filologii Polskiej o specjalności dziennikarskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Z racji zainteresowania muzyką zespołu Closterkeller, często jeżdżę po Polsce, aby móc posłuchać ich twórczości "na żywo" :-)
Uniwersytet Uczniowski pomógł mi kontynuować prace z podopiecznymi, po dwóch latach przerwy w szkole średniej. Wcześniej miałem przyjemność opiekować się i spędzać czas z 7letnim Filipkiem, który z powodu choroby nie mógł poruszać się samodzielnie.
W przyszłości chciałbym zostać dziennikarzem prasowym. Ufam, że praca z Naszymi Studentami pozwoli wykształcić mi w sobie umiejętności cierpliwości i wytrwałości niezbędnych do prężnych działań media-workera XXI wieku.
 

Partner strategiczny:

 Partnerzy:


TEATR NOWY           GRANNA