Zmień rozmiar liter: A A A
 
 

PartnerzyTeatr Nowy


Teatr Nowy
prezentuje ponad 500 przedstawień dla około 80 tysięcy widzów w sezonie. Scena jest w czołówce najprężniej działających polskich teatrów repertuarowych.
Teatr gra 20 różnych tytułów z polskiej i światowej klasyki oraz współczesnej dramaturgii.

Zespół aktorski Teatru Nowego liczy 36 aktorów etatowych i 11 aktorów współpracujących oraz ponad 60 osób zespołu administracyjnego i technicznego. Teatr dysponuje własnymi pracowniami: krawiecką, stolarską, modelatorską, charakteryzatorską i tapicersko-dekoracyjną.

Teatr Nowy gra na trzech scenach: Dużej – liczącej 365 miejsc, Nowej, istniejącej od 1977 roku – na 150 miejsc, a od 2005 roku również na Trzeciej Scenie, w przestrzeni dawnej stolarni – dla 78 widzów.

Od 2002 roku patronem Teatru Nowego jest Tadeusz Łomnicki, wybitny polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, który 10 lat wcześniej zmarł na scenie Teatru podczas próby Króla Leara Williama Szekspira.
Od 1989 roku Teatr jest wspierany finansowo przez Stowarzyszenie „Loża Patronów Teatru”.
Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu jest Instytucją Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Biuro Obsługi Widzów

czynne od poniedziałku do piątku 9.00-16.00,
w soboty 9.00-13.00
tel. 61 847 24 40, 847 86 24
fax 61 848 49 33
bow@teatrnowy.pl, info@teatrnowy.pl
Kasa Biletowa Teatru

czynna od wtorku do soboty 13.00-19.00,
w niedziele 16.00-19.00
tel. 61 847 24 40, 61 847 86 24Granna.pl


Gry wracają do gry!


Co sprawia, że w świecie zafascynowanym nowoczesnymi technologiami i urządzeniami o możliwościach daleko wykraczających poza przeciętną wyobraźnię, obserwujemy wyraźny renesans gier planszowych?
Największą wartością „planszówek” jest to, że stwarzają okazję do bezpośredniego, osobistego kontaktu z innymi ludźmi. Zaproszenie kogoś do gry planszowej jest obietnicą wspólnie spędzonego czasu, miłego spotkania, dobrej zabawy. Z przeprowadzanych badań wynika, że dla większości ludzi kontakt osobisty „twarzą w twarz” jest bardzo ważny i bardziej satysfakcjonujący niż komunikowanie się poprzez internet czy telefon. Oczywiście przy obecnym tempie życia szybciej i dużo prościej zagrać z kimś w grę komputerową w sieci, ale zdecydowanie rośnie liczba osób spotykających się z przyjaciółmi po to aby zagrać w ulubione gry planszowe. Zwolennicy gier planszowych podkreślają także, że nie wymagają one długotrwałych przygotowań, dodatkowego drogiego i skomplikowanego sprzętu, oraz oprogramowania. Zwykle planszówki nie epatują brutalnością. Ich fani podkreślają, że są doskonałym treningiem dla „szarych komórek”!
Wiele firm szkoleniowych wykorzystuje gry planszowe jako istotny element w prowadzonej działalności. Pozwalają one dość szybko się zrelaksować, ale również tworzyć rozmaite koalicje wewnątrz grupy, opracowywać strategie, poprawiać wzajemną komunikację. Są doskonałym pretekstem do budowania dobrych relacji wewnątrz grupy. Stają się także inspiracją rozwoju osobistego. Zdarza się, że pełnią rolę wręcz terapeutyczną.
Istotną rolę gier planszowych docenia również coraz liczniejsza grupa rodziców. Dzięki wspólnemu graniu łatwiej poznać zainteresowania dziecka. Okazuje się , że mimo rywalizacji wspólne granie zbliża i poprawia relacje w rodzinie.
Gry planszowe mają wielu zwolenników wśród pedagogów i nauczycieli. Podkreślają oni, że podczas wspólnego grania dzieci: nawiązują relacje społeczne, uczą się współdziałania i przestrzegania określonych reguł, uczą się wyrażać emocje, konfrontują się z uczuciem przegranej i próbują panować nad złością i frustracją. Gry planszowe rozwijają dziecięcą sprawność motoryczną, spostrzegawczość, refleks, orientację przestrzenną, i pamięć. Pozwalają także kształtować analizę i syntezę wzrokową i słuchową. Usprawniają mowę, wzbogacają zasoby językowe. Rozwijają myślenie. Wpływają na doskonalenie umiejętności matematycznych dzieci. Rozbudzają zainteresowania. Szczególny rodzaj gier planszowych- tzw. gry dydaktyczne sprzyjają opanowaniu określonej wiedzy, zdobyciu pożądanych umiejętności. Jeśli nauka odbywa się z wykorzystaniem gier planszowych jest dla uczniów bardziej atrakcyjna, są bardziej zaangażowani i zainteresowani zajęciami, szybciej też uczą się nowych treści.
Rynek gier planszowych w Polsce rośnie. Jest kilka firm wydających gry. Wydawnictwo Granna wiedzie wśród nich prym. Wysoka jakość, znakomita grafika i ilustracje znanych polskich rysowników sprawiają, że gry się doskonale sprzedają nie tylko w Polsce.
Wiele z nich okazało się absolutnym rynkowym hitem, co zostało potwierdzone przyznaniem prestiżowych nagród.

 

Partner strategiczny:

 Partnerzy:


TEATR NOWY           GRANNA